Sosyal Medya Hesaplarınızda İki Adımlı Doğrulamayı Açın!

Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu, her geçen günde payı yükselerek devam ediyor. Kimi zaman ünlülerden kimi zaman siyasetçilerden duyduğumuz klasikleşen bir durum var “Hesabım Ele Geçirildi!” işte bu durumdan bir nebzede olsa korunabilmeniz için yapmanız gereken çok basit bir işlem var, iki adımlı doğrulama.

İki adımlı doğrulama sisteminden kısaca bahsetmem gerekirse bu sistemi aktif ettikten sonra sosyal medya hesabınıza girerken şifre girdikten sonra sizden bir kod istiyor, bu kodu telefonunuza, e mail adresinize ya da yetkilendirdiğiniz telefon üzerindeki uygulamadan alabiliyorsunuz.

İki Adımlı Doğrulama Nasıl Açılır?

Bu ayarı açmadan önce sosyal medya hesaplarınıza mutlaka düzenli kullandığınız bir mail ve cep telefonu numaranızı eklemeniz gerekiyor, ardından iki adımlı doğrulamayı açmak için kullandığınız sosyal medya hesaplarında ayarlar bölümünde bulunan güvenlik kategorisinden ilgili ayarı açabilirsiniz.

Tabiki iki adımlı doğrulama sizi risklerden %100 korumaz ancak büyük oranda daha güvende olacaksınız. Siz yinede şifrelerinizi ve bilgilerinizi mümkün olduğunca güvenli şekilde muhafaza edin.

İki Adımlı Doğrulama Nasıl Kapatılır?

Eğer iki adımlı doğrulamayı kapatmak isterseniz, yapmanız gereken şey açarken yaptığınız telefon eklemesi ve mail eklemesini değiştirmek. Çoğu zaman telefon numaranızı ekli olduğu sosyal medya hesabından silmek iki adımlı doğrulamayı kapatmak için doğru yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir